Przejdź do treści

Iza Cembor

Na co dzień pracuje w Miejskim Domu Kultury w Augustowie, który jest częścią Augustowskich Placówek Kultury. Z instytucją tą związana jest od 2015 roku. Zajmuje się w niej przede wszystkim prowadzeniem zajęć szycia dla dzieci, realizacją pomysłu cyklicznych spotkań malarskich przy winie‚ „Wielcy malarze w Augustowie”. Prowadzi zajęcia plastyczne dla dzieci podczas ferii i wakacji. Realizuje, koordynuje i pozyskuje środki na projekty. Do zrealizowanych w ten sposób należą „Kolaż”‚ „Trzy sąsiadki Netty- Biebrza, Czarna Hańcza i Rospuda” oraz „Augustów jak malowany”. Wspólnie ze społecznością lokalną zainicjowała powstanie kiermaszy rękodzieła o nazwach: „Baby Wielkanocne”, „Majowe Bąki” „Augustynki” i „Mikołajce”. Działa również przy organizacji cyklu spotkań i koncertów pt. „Lektura obowiązkowa”, co wiąże się z jej zajęciem poza pracą w MDK. Od kilku lat prowadzi „Wypchaj się” – pracownię, w której tworzy personalizowane lalki na wzór znanych i mniej znanych osób.

Każda Pisarka i Pisarz, któremu poświęcone jest spotkanie „Lektura Obowiązkowa” dostaje prezent w postaci swojego sobowtóra. Niektórzy autorzy swój przyjazd uzależniają od dostania swojej lalki.

Lalki cieszą się dużą popularnością. Wręczane są także podczas spotkań DKF-u Kinochłon krytykom filmowym, dziennikarzom i aktorom. Jej kolejna działalność to Pracownia Ala ma kota, która działa już od kilkunastu lat. To w niej zaczęła się przygoda Izy z lalkami. Tam wspólnie z siostrą szyją lalki , misie, króliki, które są typowymi zabawkami dla dzieci. Szycie ich przynosi jej największą frajdę. Prywatnie także prowadzi zajęcia szycia dla dzieci. W najbliższej przyszłości zamierza zorganizować plenery malarskie dla dzieci i dorosłych.

Kontakt:

izabelacembor@gmail.com
https://wypchajsie.pl/

Rozmowa z Izą Cembor – animatorką roku 2022 województwa podlaskiego