Przejdź do treści

Klaudyna Sulima

Pracuję w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Dąbrowie Białostockiej. Na co dzień jestem kierownikiem 3 zespołów wokalnych, prowadzę zajęcia letnie i zimowe dla najmłodszych oraz „wolontariat z rękodziełem” (są to zajęcia, podczas których uczestnicy uczą się współorganizacji wydarzeń pomagając przy  różnorodnych wydarzeniach między innymi podczas imprez charytatywnych i festynów rodzinnych. Tworzą również własnoręcznie mydełka,  świece, stroiki, zapachy do szaf, biżuterię i wiele innych cudów). 

Zajmuję się również przygotowywaniem wniosków o dofinansowania oraz koordynacją projektów. Pracowałam między innymi przy takich projektach jak: ,, Słowiański Zew na ziemi Grodzieńskiej”, ,,Objazd z Kulturą i Sztuką ode wsi dode wsi”, ,,Artyzm bez barier wiekowych” , ,,Uczucia małe i duże w muzyce odkrywają dusze”. Poza tym jak to w instytucji kultury bywa zajmuję się wszystkim, również organizacją i przygotowywaniem wielu koncertów, konkursów oraz wydarzeń kulturalnych.

 Uwielbiam rękodzieło i kwiaty.  Przez kilka lat prowadziłam Studio Artystyczno-kreatywne Tita, które zajmowało się przede wszystkim wykonywaniem dekoracji kwiatowych, prowadzeniem warsztatów oraz animacją najmłodszych. 

Jednak główną pasją, której poświęcam najwięcej energii jest muzyka. Początkowo muzyka rozrywkowa była najbliższa memu sercu. Kilka lat temu zakochałam się w muzyce ludowej. Pieśni tradycyjne w języku polskim, białoruskim, ukraińskim oraz gwarze lokalnej na stałe zagościły w repertuarze najstarszego zespołu Solatium.

W 2023 roku otrzymałam wyróżnienie w konkursie na najlepszego Animatora Roku 2023 Dama PIK.

Prowadzone zespoły:

Pedeciaki (tutaj)
Solatium (tutaj)

Kontakt:

klaudyna100496@gmail.com,
503 958 101