Przejdź do treści

Sylwia Dec

Najczęściej pisze fantastykę, bo wierzy, że fantastyczne opowieści są jak lustra, które pokazują małe i wielkie prawdy – o nas, o naszym życiu i o naszych sercach.

Stworzyła baśnie terapeutyczne dla kobiet pt. „Baśnie o Przemianach”, serię opowiadań o kosmicznym weterynarzu pt. „Za Siedmioma Światami”, pracuje także nad serią fantasy, opartą o autorskie uniwersum. Jest członkinią Pisalni – Akademii Kreatywnego Pisania u Aleks Makulskiej i społeczności kreatywnych kobiet Iskra. Ukończyła także Szkołę Pisania Powieści u Marii Kuli.

Z wykształcenia jest socjolożką i arteterapeutką. Zawodowo od 15 lat związana z branżą marketingu internetowego, a od 7 lat – z agencją reklamową, gdzie odpowiada za tworzenie komunikacji reklamowej w social media dla dużych brandów.

Gdy nie pisze – szkoli i prowadzi zajęcia. W Stowarzyszeniu Białystok z Drewna prowadziła zajęcia dotyczące historii miasta, w swojej pracy pełni funkcję trenera wewnętrznego i prowadzi warsztaty dla współpracowników o kreatywnym pisaniu. Organizuje również warsztaty arteterapeutyczne dla dorosłych ludzi, którzy potrzebują zadbania o swój dobrostan w codziennym życiu, a od czasu do czasu zdarza się jej pracować z twórczymi kobietami w obrębie działań Iskry lub Pisalni.

Po warsztatach u Szymona Góralczyka, Witolda Vargasa i Mirelli Gliwińskiej rozwija również swój warsztat opowiadaczki. Sztuką opowiadania zafascynowana jest od dawna – wierzy, że rytuał wspólnego przeżywania opowieści na żywo jest tym, czego potrzebują współczesne społeczności.

Kocha pracować z ludźmi, dzielić się słowami i przekazywać dobrą energię. Uwielbia dobre historie, ma cztery koty i domową dżunglę, w której tworzy kolejne pomysły.

Kontakt:

www.sylwiadec.pl
hello@sylwiadec.pl
IG: Autorka Sylwia Dec