Przejdź do treści

Jakub Sosnowski

Autor opowiadań dla dorosłych oraz książek dla dzieci z serii „Wuj krasnolud”, scenariuszy komiksów i teatralnych oraz publikacji związanych z copywritingiem i komunikacją interpersonalną („Podstawy pisania przekonujących tekstów”, „Odrzuć szablon – napisz sam”, „Lilijka w mediach”). Publikował między innymi w czasopismach: „Ha!art”, „Odra”, „Twórczość”, „Kresy”, „Czas Kultury”, „Rita Baum”, „Fabularie”, „Twórczość Ludowa” czy też „Bibliotekarz Podlaski”.

Słowem pisanym oraz opowiadaniem historii zaraziła go Babcia. To właśnie jej opowieści oraz wsparcie duchowe sprawiły, że zaczął pisać opowiadania, a następnie wybrał pisarską ścieżkę zawodową.

W tekstach dla dorosłych opowiada o tym, co go otacza, często wplatając w nie ironię oraz groteskę. Natomiast w tekstach dedykowanych najmłodszym czytelnikom buduje światy zamieszkiwane przez krasnoludy, smoki, subgobliny, czy też syreny żyjące w kanałach w każdym mieście.

Zawodowo zajmuje się copywritingiem i szkoleniami z zakresu komunikacji interpersonalnej, storytellingu, hejtu oraz negocjacji biznesowych. Jako wykładowca prowadził zajęcia w: Wyższej Szkole Biznesu, Mediów i Reklamy w Warszawie, Uniwersytecie w Białymstoku oraz Warszawskiej Wyższej Szkole Humanistycznej im. Bolesława Prusa.

Stypendysta: Prezydenta Miasta Białegostoku (2020, 2021), Marszałka Województwa Podlaskiego (2023), Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2020, 2021) oraz ZAiKS (2022).

Wraz z dziennikarką Izoldą Hukałowicz współprowadzi podcast „Bez Mięsa”. Nazwa nawiązuje do języka, który pozbawiony jest wulgaryzmów, a tematyka, która interesuje twórców to między innymi: szeroko rozumiana kultura, społeczeństwo oraz psychologia. Link do kanału na YouTube znajduje się poniżej.

Linki:

Link do FB serii książek „Wuj krasnolud”: https://www.facebook.com/Wujkrasnolud/
Link do profilu Kuby Sosnowskiego na FB: https://www.facebook.com/napisztekst
Link do kanału „Bez Mięsa”: https://www.youtube.com/@bezmiesapodcast
Link do profilu na Instagramie: https://www.instagram.com/jakubsosnowski1981/
Link do profilu na Linkedin: https://www.linkedin.com/in/jakub-sosnowski-6b3a4142/

Kontakt:

664 437 142
jakubsosnowski1981@gmail.com