Przejdź do treści

Celina Zubrycka

Jest polonistką, bibliotekarzem, pracuje z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Pisze bajki terapeutyczne.

Dzięki wygranej w ogólnopolskim konkursie literackim „Tutaj jestem” organizowanym przez WOAK (dziś Podlaski Instytut Kultury) w Białymstoku ukazała się w 2019 roku jej pierwsza książka dla dzieci pt. „Królewna na złotym wózku”. Rok później Książnica Podlaska wydała w serii „Bajkowa Książniczka” „Osła Mateusza” i „Lalkę Lucy”.

W czerwcu 2020 roku została przewodniczącą Koła Podlaskiego Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego. Prowadzi zajęcia biblioterapii na Uniwersytecie w Białymstoku (Studia Podyplomowe Animacji Czytelnictwa, Informacji Naukowej i Bibliotekarstwa).

W 2021 roku otrzymała stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej. Dzięki temu ukazała się jej kolejna książka „Tere fere, czyli bajki z dziecięcego pokoju”. W tym roku po raz drugi została stypendystką i zamierza napisać bajki o Podlasiu.

Chętnie spotyka się swoimi czytelnikami podczas spotkań autorskich. Prowadzi zajęcia z elementami biblioterapii dla dzieci. Wspólnie z ilustratorką Magdaleną Pilch opracowały cykl warsztatów związanych z książką pt. „Tere fere, czyli bajki z dziecięcego pokoju”.

Kontakt:

c.zubrycka@tlen.pl