Przejdź do treści

Absolwentka Politechniki Białostockiej. Od 2022 r. pełni funkcję dyrektora Portu Kultury Tykocin. Wcześniej pracownik samorządu gminnego. Od 2021 organizuje wykłady, warsztaty, seminaria dotyczące Tykocina i okolic, w tym m.in. w 2022 r. koordynowała organizację konferencji popularnonaukowej pn. Podlaskie Pomniki Historii. Autorka wielu artykułów z zakresu działalności kulturalnej na terenie Tykocina publikowanych na bieżąco w kwartalniku „Czas Tykocina”. Od 2022 redaktorka naczelna kwartalnika „Czas Tykocina” i wiceprezes Fundacji Dziedzictwo Jana Klemensa Branickiego.

Organizator wydarzeń takich jak: Tykociński Orszak Trzech Króli, Szturm Zamku w Tykocinie, różnego rodzaju koncertów, bali choinkowo – karnawałowych dla dzieci, kin plenerowych, Dni Kobiet, Plenerów Akwarelistów Polskich, Dni Dziecka, Dni Tykocina, Tykocińskich Biesiad Miodowych, uroczystych świąt i rocznic.

Inicjatorka wielu działań społecznych, pomysłodawczyni i koordynatorka wielu programów kierowanych do różnych grup wiekowych. Otwarta na inicjatywy oraz tworzenie nowoczesnej, dostosowanej do potrzeb mieszkańców oferty kulturalnej, ukierunkowanej na odważne kroki mające na celu unowocześnienie instytucji kultury na wszystkich płaszczyznach (wyposażenia, warsztatów i edukacji kulturalnej). Zainteresowania to: edukacja kulturalna, profilaktyka zdrowotna i psychologiczna dla dzieci i młodzieży, taniec, dobra książka, turystyka. W życiu kieruje się mottem: „inspiruj, kreuj i łącz”.

beata.maliszewska@portkultury.org